עובדים מול מחשב? אתם לא חסינים: כל הסיבות שלכם לרכוש ביטוח סיעודי

רבים חושבים שביטוח סיעודי מיועד עבור אחת משתי הקבוצות הבאות: אנשים מעל לגיל 65 ואנשים שעובדים קשה באופן פיזי (או בסביבה מסוכנת). עם זאת, יש להבין שגם את אתם רוב היום יושבים מול המחשב והדבר המסוכן ביותר שאתם עושים זה לגשת מדי שעה למקרר, עדיין אינכם חסינים מפני מצב סיעודי. ראוי להפנים שמצב סיעודי יכול להיגרם בשל תאונה בדרך לקניון, בשל הסתבכות של מחלה, או בשל מעידה בטיילת. החיים אינם צפויים ועל כן טוב לדעת שלפחות חלק מהשליטה כן נמצאת בידיים שלכם – לכל הפחות זוכים להיערך כראוי, כך שלא תיפלו כנטל כלכלי על המשפחה הקרובה. מתחילים להבין מדוע ביטוח סיעודי נכון גם עבורכם? יש עוד כמה דברים שעליכם לקחת בחשבון!

בואו נביט מקרוב בנתונים היבשים

הכול נכון! רוב מי שמגיע למצב שבו הוא מנצל את הביטוח הסיעודי נמצא מעל לגיל 70. תביעות סיעוד לרוב אינן מעסיקות אנשים צעירים. אין הרבה אנשי משרד ואנשי הייטק צעירים שהופכים להיות סיעודיים, וברוב המקרים שבהם אנשים צעירים נהיים סיעודיים, ניתן להפעיל את ביטוח החבויות מטעם מקום העבודה, או לחלופין את ביטוח החובה מטעם רישיון הרכב. עם זאת, תמיד קיים מצב קטן שלא נעים לחשוב עליו שבו גם אתם תהפכו לאנשים סיעודיים, אנשים שלא מסוגלים לבצע מגוון פעילויות בסיסיות שהכרחיות עבור קיום של חיים עצמאיים. עבור מקרים מעין אלו ראוי להפנים שגם אם נעזרים בכיסויים שציינו, עדיין נשארים עם הוצאות משמעותיות, פשוט כי העלויות של אדם סיעודי נחשבות מאוד גבוהות. מכאן שביטוח סיעודי בהחלט חשוב, כלומר אם תתגלגלו למקרה שבו יש צורך במימוש הזכויות, היו בטוחים שתשמחו שאי שם בעבר קיבלתם החלטה נבונה – תזכו לממש תביעות סיעוד בצורה פשוטה!

עובדים מול מחשב? אתם לא חסינים: כל הסיבות שלכם לרכוש ביטוח סיעודי

עובדים צעירים? גם עבורכם ביטוח סיעודי כדאי!

רבים לא לוקחים בחשבון שדווקא אנשים צעירים צרכים לעשות ביטוח סיעודי, ופה נעצור להסביר מגוון גורמים משמעותיים. ובכן ראשית יש להבין שככול שמצטרפים בגיל יותר צעיר לביטוח, כך זוכים במחירי פרמיה הרבה יותר נמוכים, תשלומים נמוכים שזוכים לשמר לאורך כל תקופת החיים – גם בגילאים מבוגרים. כמו כן, כאשר עושים פוליסת סיעוד בגיל צעיר, אין החרגות ואין תנאים מיוחדים, כפי שעשויים להופיע בגילאים יותר מבוגרים. מה עוד? כאשר צעירים מוטב לרכוש פוליסת ביטוח ארוכת טווח, פשוט כי אם חס וחלילה תגיעו למצב סיעודי, רוב הסיכויים שתבקשו לנצל את הפיצוי מטעם הביטוח לאורך שנים רבות. לבסוף נציין שבין היתר ישנו העניין של צבירת זכויות, כך שאם בשלב מסוים מחליטים לחדול לשלם את הפרמיה החודשית, עדיין נהנים מצבירת סכום נאה שבמקרה הצורך (בעת מצב סיעודי) מעניק פיצוי חלקי (ומשמעותי).

מימוש תביעת סיעוד

יש לקחת בחשבון שלעשות ביטוח סיעודי אכן מהווה צעד נבון, אך גם יש לקחת בחשבון שברגע האמת כאשר תבקשו לממש את הזכאות, תיתקלו בחומה בצורה. חברות הביטוח אינן ממהרות להעביר פיצויים, אלא קודם כל מחפשות פרצות בחוזה שיגנו עליהן. מכאן שגם אם הגשתם תביעות סיעוד והתשובה הייתה מאכזבת, חשוב לדעת שאין לאבד תקווה. לעיתים כל שצריך לעשות זה רק לערב חוות דעת של רופא מומחה לצד ייצוג של עו"ד שבקיא בתחום. המציאות מלמדת שברוב הפעמים חברות הביטוח ממהרות להגיע לידי הסכם. פה נשאלת השאלה האם מעורבות של עו"ד אינה מהווה סיכון כלכלי? ובכן רבים מעורכי הדין בתחום מתנים את קבלת התשלום בהשגת הפיצויים הרצויים, כך שבהחלט מדובר בצעד כדאי. מה עתה? הזמן לקבל החלטה חשובה!

נגישות