השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון המשתלם לעסקים

השכרת רכב, הוא מושג שמתקשר לרוב לפעילות זמנית. זו היא בדרך כלל אלטרנטיבה לטווח הקצר, לרכישת רכב ושימוש בו. אבל אין זו האפשרות היחידה. ישנה גם אפשרות להשכיר רכב לטווחים ארוכים יותר – לכמה חודשים, לשנה ואף למספר שנים. מה זה אומר מבחינת עסקים? האם השכרת רכב כזו לטווח ארוך משתלמת עבורם?

המשמעות לעסקים

השכרת רכב לטווח ארוך, עשויה להתאים במיוחד לעסקים. מומלץ ללמוד על כל מה שחשוב לדעת בנושא, בתור צעד ראשוני חשוב. מעבר לכך, אלה כמה נקודות שימחישו את התועלות:

גמישות

השכרת רכב לטווח ארוך, מספקת לעסקים את היכולת לשכור כמה רכבים שהם רוצים. כמו כן, הם יכולים לשנות זאת לאורך זמן בקלות ובמהירות, בלי צורך למצוא קונים לרכבים הישנים. גמישות הוא נושא חשוב מאוד מבחינה עסקית כיום. עסק שרוצה להישאר תחרותי, ישתדל להיערך מראש להיות גמיש, כך שהוא יוכל להגיב לשינויים בסביבתו וגם שינויים שמגיעים ביוזמת העסק עצמו, במהירות וביעילות מרבית.

להרשות לעצמכם את הטוב ביותר

מודל שכירת הרכבים, מאפשר לכם לשכור את הטוב ביותר – את הרכבים אשר מתאימים ביותר למה שאתם מחפשים. זאת, קודם כל מבחינת דגמי הרכבים. אלה יוכלו להיות רכבים, אשר מותאמים לצרכי העסק ככל הניתן, גם אם לא תוכלו לרכוש רכבים כאלה. זאת, בין אם מדובר ברכב אחד יקר או ב"צי רכבים" גדול ורב דגמים.

השכרת רכב לטווח ארוך: הפתרון המשתלם לעסקים

הוזלה כוללת

התחייבות ארוכת טווח לשכירת כמה רכבים ביחד, היא מקור להוזלות הגדולות ביותר. מאחר שהוצאות עסקים על רכבים אינן מבוטלות בכלל, גם החיסכון שניתן להשיג משמעותי ביותר. בהתאם לאופי פעילותכם, היקף הרכבים שאתם זקוקים לו עשוי להיות גדול יחסית ופוטנציאל החיסכון גדול בהתאם.

היבטי בעלות על רכב

באמצעות גישה של שכירה במקום רכישת רכבים, אתם מקלים על עצמכם בכמה מובנים. באופן מיידי ושוטף, תורידו מהכתפיים את העול של טיפול בתחזוקת הרכבים. כך תצמצמו בבת אחת את ה-TCO (עלות הבעלות הכוללת או Total Cost of Ownership). לקראת סוף חיי הרכב, לא תצטרכו לחפש רכב חדש לרכישה ולא תיפגעו מהירידה בערכו עם השנים (הפחת).

שיקולי החזר השקעה

אם הייתם רוכשים רכב, מי יודע תוך כמה זמן הייתם מגיעים להחזר מלא של ההשקעה הראשונית בו או Return On Investment (ROI). זאת, במיוחד ככל שמדובר ברכבים יקרים יחסית לרכישה.

הוצאה מוכרת

שכירת רכבים היא גם הוצאה מוכרת עבור עסקים. זה הוא עוד היבט, אשר הופך את כל העניין למשתלם.

היחס לליסינג

מה היחס או ההבדל, בין השכרת רכב לטווח ארוך לבין ליסינג? "ליסינג תפעולי" במיוחד, בולט לאורך השנים כגישת השכרת רכב לעסקים. במסגרת גישה זו, מקובל לעשות בין העסק לבין החברה המשכירה הסכם, של שכירת רכבים לתקופה של לפחות שלוש שנים. פעמים רבות יותר מכך. לא לכל עסק מתאים להתחייב בצורה כזו. בסופו של דבר, עולם העסקים הוא עולם דינאמי מאוד. בהתאם לכך, משתנות תכניות, משתנים משאבים שזמינים לעסקים ועוד. שינויים אלה הם לרוב בקצב גבוה יותר מאשר שלוש שנים. כך שכל עסק צריך לשקול את הדברים, בהתאם לנסיבותיו המיוחדות ולשיקוליו הספציפיים.

לסיכום

בשורה התחתונה, השכרת רכבים לטווח ארוך הוא פתרון שמשתלם עבור עסקים רבים. אם תעבדו עם חברה מקצועית לצורך זה, היא תדע להתאים עבורכם את השירות המתאים ביותר.

נגישות