מנהלים עסק: טיפים שימושיים לבחירת חברת שליחויות מקצועית

ההבדל בין הצלחה לכישלון עסקי יכול להיות לעיתים נעוץ בפרטים השונים של העסק. כל מי שמנהל עסק מכיר את המורכבויות השונות. זהו עולם קשה ביותר בו מה שחשוב הוא התוצאה הסופית או 'השורה התחתונה' של הרווח או ההפסד. לכל פרט בעסק יש חשיבות כאשר כשל או הצלחה שלו יכולים להשפיע על תחומים רבים אחרים. נושא השליחויות הוא דוגמה יפה לכך. לכאורה, זהו עוד שירות שהעסק שלכם צורך. למעשה, זוהי נקודת החיבור של העסק שלכם עם הלקוחות או  אפילו הספקים שלו. שירות שליחויות טוב, יכול ליצור לכם תדמית של עסק רציני אשר עומד בהתחייבויות השונות שלו. שירות רע – ייצור לכם בעיות חריפות של איחורים, פיצויים, הפסדים והגרוע מכל – נטישת לקוחות. בכדי למנוע את כל זאת, תהיו חייבים לפעול באופן שיטתי ומושכל בבחירה של חברת השליחויות שלכם. בואו נבין איך עושים זאת.

חברת שליחויות – חלק מהעסק שלכם

ראשית, חשוב להתעכב ולהפנים את הרעיון הזה שהשליחויות הן חלק מהאופן שבו הלקוחות שלכם רואים את השירות הכללי של העסק שלכם. בכדי להגיע לשירות אופטימלי, תהיו חייבים לקחת את בחירת הספק מאד ברצינות. בעולם השליחויות, כל החברות עובדות לעיתים עם ספקי משנה. זו הסיבה שתהיו חייבים לבחור חברת שליחויות שמפעילה את הספקים האמינים והמקצועיים ביותר. חברה כזאת תדע לפעול באופן חלק ולהיטמע בפעילות העסקית שלכם באופן מושלם. בכדי לבחור נכון חברה שכזאת, גיבשנו מספר קריטריונים חשובים לבחינה של כל ספק שירות פוטנציאלי בתחום המשלוחים:

מספר המשלוחים

אם יש לכם הרבה משלוחים בכל יום, תהיו חייבים להתקשר עם חברה אשר יש לה ניסיון בעבודה עם עסקים גדולים וניהול משלוחים מורכב. כאשר מדובר בכמויות גדולות, צריך ממשק ניהול מרוכז לכל אותם משלוחים ופעולות אשר מתבצעות באופן אוטומטי, כמו למשל דיווח או אפילו חיובים שונים.

פריסה ארצית

אפילו אם כיום תחום השירות שלכם כעסק הוא מוגבל יחסית, זה דבר שיכול להשתנות מהר מאד. כיום הנטייה היא לשרת עוד ועוד אזורים ולקוחות ולכן חשוב שחברת השליחויות שלכם תדע לתמוך בצרכים המשתנים הללו ובמשלוחים לכל רחבי המדינה.

מנהלים עסק: טיפים שימושיים לבחירת חברת שליחויות מקצועית

הכשרות לשליחים

מכיוון שהשליח מצטייר אצל הלקוחות כחלק מהשירות שהוא מקבל מכם, יש חשיבות לצוות שליחים מעולה אשר עובר הכשרות שונות. שליח טוב הוא לא רק מי שמביא את החבילה ליעדה, אלא גם עושה זאת בזמן ופותר בעיות שונות אשר צצות בדרך. לשם כך צריך כוח אדם אשר עובר הכשרות מקצועיות מפעם לפעם, כפי שנעשה בחברת שליחויות מקצועית.

אמינות

חשוב לבחור חברה אשר יכולה לגבות את ההבטחות שלה ברקורד מושלם של אמינות. בנוסף, חשוב להבין מהן ההתחייבויות של החברה כלפיכם. מדי פעם קורות תקלות וצצות בעיות. השאלה היא מה ההתחייבות לפתרון או פיצוי במקרים הללו. זה חשוב בכדי שאת אותן התחייבויות תוכלו להבטיח גם אתם הלאה ללקוחות שלכם, לדוגמא פיצוי כספי בעת איחור מוגדר.

המלצות

קשה להפריז בסעיף הזה. בשביל לבחור את חברת השליחויות המתאימה, תהיו חייבים להשקיע את הזמן ולשאול לקוחות אחרים של אותה חברה לגבי טיב השירו שהם מקבלים. שימו לב שתהיו חייבים למצוא עסקים אשר מזכירים את שלכם מבחינת אופי עבודת המשלוחים. לפעמים, לאנשים לא נעים להגיד משהו רע על ספקים איתם הם עובדים. הדרך להגיע לאמת כאן היא לשאול לא רק את המנהלים עצמם, אלא גם עובדים שונים בעסק אשר באים המגע מול חברת המשלוחים – הם יידעו לספר הכי טוב עליה.

נגישות