מפתחי python, שימו לב: כך תמצאו עבודה בקלות

רכישת מקצוע בתחום ההייטק, היא רק תחילת הדרך מבחינת מציאת עבודה בכך. אם אתם מתמחים בתחום ספציפי ומשתלם כמו תכנות Python – מצוין, אבל היכן מוצאים עבודה? וכיצד תאתרו את המשרות המשתלמות ביותר עבור מקצוע זה?

הסתייעות בחברת השמה

דרך חשובה ובסיסית למציאת עבודה כמפתחי פייתון, היא להיעזר בשירותי חברות השמה. שימו לב, שלא מספיק לפנות לחברת השמה כללית, מאחר שפייתון הוא כיוון התמחות מיוחד במסגרת עולם ההייטק. כלומר, הוא תחום משנה של תחום משנה בעולם העבודה. בעזרת חברה שמומחית בתחום ויכולה לסייע, תיחשפו למשרות שלא שומעים עליהן בדרך אחרת. במקביל, פרטיכם יועברו לחברות שמחפשות עובדים בתחום זה, דרך גוף שאותן חברות כבר במילא עובדות איתו (חברת ההשמה). עוד טיפ, הוא להסתכל במידע שמוצע בחינם באתר חברת ההשמה. מלבד משרות, תוכלו לראות שם עזרים דוגמת מדריך כתיבת קורות חיים, מחשבוני שכר ואף טבלאות שכר.

דרך גופי ההכשרה

ייתכן שאתם רק מתעניינים בנושא זה וחושבים ללמוד תכנות פייתון. אולי אתם כבר מכירים את השפה אבל מעוניינים בקורס פיתוח פייתון מתקדם. במקרים כאלה, שימו לב שגופי ההכשרה מסייעים לעתים במציאת עבודה. גם אם זה לא המצב, בסביבה של קורס תיצרו קשרים חשובים רבים, עם קולגות ומדריכים. לעתים קרובות, תשמעו דרכם על משרות זמינות. בכלל בהקשר הכשרות, כדאי להבין היכן נדרש במיוחד תכנות פייתון לפני שלומדים זאת. אילו סוגי חברות זקוקות לכך? אילו חברות מקומיות משתמשות בכך במיוחד?

קשרים, חברים ורשתות חברתיות

בהמשך לטיפ הקודם, כדאי להסתכל על גישה זו בצורה רחבה יותר. גישת "חבר מביא חבר" היא בכלל דבר נפוץ בעולם הטכנולוגיה. באופן ספציפי, יש פעילות לא מעטה בנושאים כאלה ברשתות החברתיות השונות. שתי דוגמאות בולטות במיוחד, הן לינקדאין ופייסבוק. שתי רשתות אלה שונות מאוד וכדאי לכם לנסות לכל הפחות את לינקדאין. זאת, מאחר שהיא ממוקדת מראש באנשי מקצוע. פייסבוק היא דוגמה לרשת חברתית, בה אתם עשויים למצוא קבוצות עבור מתכנתי פייתון שיסייעו לכם.

מפתחי python, שימו לב: כך תמצאו עבודה בקלות

לבדוק אצל החברות עצמן

האם אתם יודעים באיזו חברה הייתם רוצים לעבוד? אולי יש לכם רשימה של חברות אטרקטיביות כאלה? במקרים כאלה, תוכלו להיכנס לאתרי החברות ולחפש שם עמודי דרושים. כך גם לגבי עמודים של אותן חברות, ברשתות החברתיות השונות. באופן כזה, תוכלו להגיב למודעות במהירות מרבית וגם להראות בראיונות רצינות ועניין באותה חברה.

לוחות דרושים – עדיין רלוונטי

למרות כל החידושים בעולם חיפוש העבודה כמו הרשתות החברתיות, השיטות הישנות לא נעלמו מן העולם. כחלק מהן, לוחות דרושים עדיין נמצאים בשימוש רב. שימו לב לאפשרות של רישום לאתר כזה, בכדי לקבל ממנו התראות על פרסום מודעות בתחום הפייתון. כך תחסכו לעצמכם מעט מהטרחה בחיפוש עבודה במקומות שונים. כמובן, מוטב להתמקד בלוחות דרושים אשר עוסקים בעיקר בעולם התוכנה. אפשרות אחרת שאולי שווה השקעה, היא מדור תוכנה באתר דרושים כללי, אבל גדול יחסית.

כיוונים נוספים

חשוב להישאר פתוחים לרעיונות נוספים, עבור כיוונים לחיפוש עבודה. זו אמנם טרחה לא קטנה, להשתלט על מגוון של ערוצים למטרה זו, אבל הדבר בסופו של דבר ישתלם. כמו שאומרים, מחפשי עבודה עובדים בחיפוש עבודה. אז כדאי להתייחס לזה כאל עבודה רצינית ואינטנסיבית. בין הכיוונים הנוספים האפשריים, ישנם למשל ירידי תעסוקה ואף הסתייעות בשירותיהם של מומחי השמה עצמאיים (מה שמכונה הד האנטרים).

לסיכום

באמצעות טיפים מסוג זה, תמצאו לבסוף את המשרה המתאימה לכם ביותר.

נגישות