עושים חשבון: האם שווה לבעלי עסקים לעבור לאנרגיה סולארית?

חושבים להעביר את העסק שלכם לאנרגיה סולארית ומתלבטים האם זה משתלם? הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר מה זה מערכת סולארית ולמה שווה לכם בתור בעלי עסק לעבור אליה.

מה זה אנרגיה סולארית?

בשנים האחרונות יותר ויותר עסקים שמעוניינים לצמצם את הוצאות החשמל שלהם עוברים לשימוש באנרגיה סולארית. הם מתקינים מערכת סולארית על הגג של בית העסק שלהם, מערכת שמאפשרת להם להמיר את אנרגית השמש לחשמל. בתוך כך, הם מנצלים את רוב ימות השנה בישראל החמימה על מנת להפיק חשמל שישמש אותם בעסק שלהם. רבים מבעלי העסקים שואלים את עצמם, האם זה באמת משתלם? טוב, על התשובה לשאלה הזו עוד נעמוד בהמשך המאמר, אך אם אתם רוצים לקבל רושם ראשוני אנחנו ממליצים לכם להיכנס למחשבון הסולארי באתר wr solar, אנחנו בטוחים שתוך זמן קצר זה יגרום לכם להתלבט פחות.

האם שווה לכם לעבור לאנרגיה סולארית?

יש מגוון רחב של יתרונות במעבר לאנרגיה סולארית, כאשר הראשון שבהם הוא חיסכון בכסף. המערכת הסולארית למעשה מפיקה עבורכם את החשמל שבאמצעותו תפעילו את המערכות השונות, כך שלפחות בימים שיש שמש אתם לא צריכים לשלם כסף לחברת החשמל בגין שימוש בחשמל שהיא מספקת לכם.

בנוסף, לא רק שאתם חוסכים כסף בחשבון החשמל, אתם יכולים גם להפיק תשואה נאה מהמערכת הסולארית שלכם. למעשה, אם תפיקו יותר חשמל מאשר תשתמשו בפועל, את העודף שנותר לכם אתם יכולים למכור לחברת החשמל וזו תזכה אתכם בגין הפער הזה. למעשה אתם נהנים מתשואה לאורך שנים ואם תבחנו את התמונה לאורך זמן, אתם מחזירים את העלות של המערכת תוך כמה שנים.

עושים חשבון: האם שווה לבעלי עסקים לעבור לאנרגיה סולארית?

קצת על המחשבון של האתר wr solar

אם עדיין יש לכם התלבטות באם כדאי להתקין מערכת סולארית או לא, אנחנו ממליצים לכם לשחק קצת עם המחשבון הסולארי באתר של WR SOLAR. המחשבון הזה יסייע לכם לבצע חישוב של החיסכון ולשקף לכם את רמת הכדאיות של התקנת לוחות סולאריים בעסק. זו בדיוק המטרה של המחשבון הזה, לסייע לבעלי עסקים שעדיין לא בטוחים שההשקעה הכספית משתלמת.

אז מה מציע לנו בעצם המחשבון הזה? כשתיכנסו למחשבון תידרשו למלא מספר פרטים כמו סוג הגג, כיוון הגג, רמת הצל על הגג, חשבון חשמל דו חודשי בממוצע וכמובן את שטח הגג. לאחר מכן אתם צריכים להקליק על הכפתור "חשב חיסכון" ותקבלו את כל הפרטים שאתם צריכים לדעת לפני שאתם מתקינים מערכת סולארית בעסק.

תוכלו לדעת מה גודל המערכת שאתם צריכים להתקין, מה העלות שלה כולל מעל מנת והנתון הכי חשוב, מה התפוקה השנית המשוערת שלה מבחינת החשמל. את הנתונים הללו אתם צריכים להציג בפני גורם מקצועי שיבחן אותם ויגיד לכם האם באמת משתלם לכם להתקין מערכת סולארית על הגג של העסק.

שורה תחתונה – משתלם או לא?

ראו, אנחנו מבינים שמדובר בהשקעה לא קטנה. עסק קטן שהמחזור שלו גם כך לא כזה גדול, אולי יתקשה לעמוד בהוצאה של עשרות אלפי שקלים על מערכת סולארית. עם זאת, אם תבחנו את התמונה לאורך זמן אנחנו בטוחים שתבינו שזה בהחלט משתלם. כאמור, לא רק שתחזירו את העלות של המערכת לאחר מספר שנים, אתם גם תפיקו ממנה תשואה יפה מאד.

לסיכום

אם עושים את החשבון האם שווה לבעלי עסקים לעבור לאנרגיה סולארית, התשובה היא ברורה. לאורך זמן אתם מחזירים את ההשקעה, מצמצמים את ההוצאות של העסק וגם נהנים מתשואה יפה.

נגישות