בניית אתרים: כל מה שצריך לדעת על שרת וירטואלי (VPS)

שרת וירטואלי

בניית אתר היא תמיד תהליך מורכב למדי. זאת גם כיום, כאשר עומדים לרשותנו כלים ומערכות אשר מקלים על כך מאוד, באמצעות תבניות, אוטומציה ועוד. טבע הנושא הוא מורכב והוא דורש להשתמש בלא מעט כלים ומערכות, להתעמק בהם ולמנף היטב את מה שהם מציעים עבורכם. אחד מהכלים האלה, הוא השרת הווירטואלי. מה הוא שרת וירטואלי? כיצד הוא מתקשר לנושא הקמת האתרים? אלה כמה הסברים ונקודות מפתח מרכזיות, עבור מי שמתעניין בכך:

שרת וירטואלי כשרות ענן

שרת וירטואלי (Virtual Private Server) מוצע כיום גם כשרות ענן ובכך, הוא משלב את יתרונות השרת הווירטואלי בכלל, עם יתרונות מחשוב הענן. כעקרון, מדובר בשירות המיועד לעסקים, אשר עשויים להשתמש בו למטרות רבות ומגוונות. אך כאמור, הוא ניתן לשימוש גם לטובת תהליכי הקמת אתרי אינטרנט.

מה הוא שרת וירטואלי?

שרת וירטואלי או VPS הוא שרת שמוגדר בתוכנה, על גבי שרת פיזי. תודות לכך, הוא מצטיין ביכולת להתאמת משאבים גמישה ומהירה, על פי צרכים משתנים (במקרה זה, דרישות משאבי המחשוב של האתר). קל להקים שרתים כאלה במהירות במסגרת בניית אתרים וניתן להקים כמה כאלה במקביל, על גבי שרת פיזי אחד. בכל מקרה, כאשר צורכים זאת כשרות ענן, היבט השרת הפיזי לא צריך להעסיק אתכם. אתם פשוט שוכרים שרת VPS ומשתמשים בו מרחוק, כאשר ספק השרות מנהל את החלק הפיזי מאחורי הקלעים, באופן אשר שקוף עבורכם.

הקשר בין VPS לבין הקמת אתרים

שרת VPS יכול לשמש כשרת אחסון עבור אתר בהקמה. הגמישות שהוא מספק בצריכת המשאבים, עשויה להיות משמעותית מאוד, בהתאם לאופני השימוש המיועדים באתר והעומס שצפוי עליו בזמנים שונים. ישנה גם ואריאציה לנושא ה-VPS אשר מכונה VDS או Virtual Dedicated Server, בה שמורים עבורכם בלבד, משאבים מוגדרים מראש בשרת. בזכות כל התכונות הללו, אתר אשר מבוסס על שרת VPS הוא בעל זמינות גבוהה וביצועים גבוהים באופן עקבי. רבים לא מודעים לכך, שמעבר לחשיבות העסקית הברורה של תועלות אלה, הן גם תורמות לקידום האתר במנועי חיפוש. אם האתר לא יהיה זמין באופן רצוף או שהוא יהיה זמין אבל ייטען באיטיות רבה במיוחד, הדבר עשוי לפגוע בדירוג שלו. ישנם למעשה גם היבטי אבטחה מסוימים, אשר גוגל לוקחת בחשבון בדירוג אתרים בתוצאות החיפוש שלה. שימוש בשרת VPS מספק אמין מהיבט האבטחה, יבטיח ראש שקט עבורכם גם מבחינה זו.

מה מציעה GNS

שרות שכירת שרתי ה-VPS של חברת GNS, מספק דוגמה טובה לשרות איכותי מסוג זה. בעלות של החל מ-$4 לחודש בלבד, תוכלו להשתמש בשרת כזה מבוסס SSD, עם IOPS ותעבורה ללא הגבלה ובהתבסס על פריסה גלובאלית של 13 חוות שרתים. כמו כן, זמינים תמיכה ושירות לקוחות 24/7 באמצעות טלפון, אימייל וצ'ט, גישה לשירותים דרך ממשק משתמש פשוט להפעלה וידידותי במיוחד, התאמות שונות באמצעות API ועוד. וכמובן, מודל הענן מאפשר התאמה מרבית לאופן השימוש שלכם בפועל ותשלום חודשי נוח וידוע מראש. GNS, ספקית שירותי הענן הגלובאלי הגדולה בארץ, פועלת בארץ מאז 2001. היא מציעה למעשה עוד קשת שירותים רחבה. חלקם מיועד ספציפית לאתרים, דוגמת הגנה מפני מתקפות DDoS והאצת ביצועים באמצעות Load Balancers ו-CDN. ויש נוספים, דוגמת שירותי גיבוי, DRP, המשכיות עסקית, פיירוול בענן, WAF ואפילו ERP.

לסיכום

לכל מי שעוסק בהקמת אתרים או מתכוון לעסוק בכך, מומלץ להכיר את נושא השרתים הוירטואליים.

נגישות