מדריך מיוחד ומקיף – איך לבחור ספק אינטרנט לבית או לעסק?

עסקים וגם אנשים פרטיים, משתמשים באופן שוטף ורב ברשת האינטרנט, מדי יום. בחירת ספק איכותי בכדי לקבל ממנו שרות זה, חשובה מאוד. כיצד עושים זאת היטב?

להתמצא בחומר

למרות שכולם מכירים את נושא האינטרנט, לא כולם מתמצאים בפרטי הפרטים הטכניים של אופן פעולת רשת זו. לעתים, לא מכירים או מבינים באמת מונחי יסוד חשובים, אשר חלקם עשוי להיות משמעותי עבור בחירת ספק. לכן, חשוב ומומלץ קודם כל, לוודא שאתם מבינים היטב, כל מונח רלוונטי. נתב, ראוטר, נקודת גישה – האם ומה ההבדל בין המונחים? מה חשיבות המהירויות השונות שמוזכרות, כאשר רוב חיבורי האינטרנט הם כיום מהירים למדי? מה מיוחד וחשוב לדעת לגבי רשתות אלחוטיות? כדאי לברר נקודות כאלה מראש, לפני האינטראקציה עם הספקים והבחירה ביניהם.

לבצע אפיון דרישות

בהמשך ל"יישור הקו" ביניכם לבין עצמכם לגבי המושגים והידע הטכני, תוכלו לבצע "אפיון דרישות" באופן  איכותי. כלומר, להגדיר לעצמכם, מה בדיוק דרוש לכם מבחינת חיבור האינטרנט. למשל, האם ועד כמה, החיבור האלחוטי חשוב לכם? עסקים מסוימים עשויים להזדקק לכך מעט, בעוד שאחרים עשויים להסתמך מאוד, דווקא על חיבור אלחוטי. באופן מיוחד, אילו מהירויות חיבור דרושות לכם באופן שוטף? אילו מהירויות מרביות? כמה תהיו מוכנים לשלם?

לגבש רשימת ספקים

כעת תוכלו לגבש רשימה ראשונית של ספקים לבחור מתוכם. זאת, על סמך המלצות מחברים או קולגות עסקיים, היכרות קודמת שלכם וחיפוש חופשי ברשת האינטרנט. בכל מקרה, itc ספק אינטרנט שאנו ממליצים לכלול ברשימה זו. כך גם כל ספק אחר, שאתם מעריכים בוודאות כספק איכותי.

להתעמק במוניטין

המוניטין של הספק לעתים "הולך לפניו", לטוב או לרע. מבחינתכם זה תמיד טוב, מאחר שיש לספקי אינטרנט היקף לקוחות גדול ביותר וכדאי להיעזר בניסיון הרב שהם צברו. אז במקום "להמציא את הגלגל מחדש" ולבדוק כל ספק בעצמכם (דבר לא מעשי במיוחד), כדאי לבצע בנידון חיפוש יסודי ברשת האינטרנט וגם לשאול אנשים שעל דעתם אתם סומכים. כמובן, חוות דעת ברחבי האינטרנט מומלץ לקחת בזהירות. כך גם לגבי חוות דעת והמלצות באתרי הספקים.

מה עוד?

כאשר תעברו על אתרי הספקים, שימו לב גם למה שהם מציעים כשירותים משלימים לחיבור האינטרנט. לעתים, שירותים כאלה יהיו הדבר, שיסייע לכם לבחור סופית, בין כמה ספקים אטרקטיביים. מבחינת היצע ספק itc למשל מציעה כמה שירותים משלימים מעניינים. למשל שרות אנטי ספאם iGuard, להגנה מפני נזקי תכנים מסוכנים בגלישה באינטרנט.

בחירה חכמה

לבסוף, תוכלו לנפות מהרשימה את הספקים שלגביהם הצטברו אצלכם יותר מדי "נורות אדומות". את הנותרים, תוכלו כעת לדרג לפי מידת האטרקטיביות עבורכם וההתאמה לדרישותיכם השונות – אמינות, שרות, תמיכה, מחיר נוח – כל מה שחשוב אישית עבורכם. עוד היבט שעשוי לסייע מאוד בבחירה, הוא כאשר יש לכם דרישה מסוימת, שהיא מבחינתכם הכרחית. למשל, צורך בשימוש בכתובת IP קבועה (אשר חברת itc מציעה, אגב). שרות כזה, עשוי להידרש על ידי לקוחות פרטיים חובבי משחקי מחשב (עבור משחקי רשת). הוא עשוי להידרש, גם עבור לקוחות עסקיים (לשם שיתוף מדפסות רשת, עבור שליטה על מצלמות אבטחה ועוד). כדאי לקחת בחשבון גם את הרושם מהאינטראקציה הראשונית עם נציגי החברה, שאליהם פניתם בשאלות.

לסיכום

בחירת ספק אינטרנט עשויה להיות תהליך מעט ארוך. מצד שני, כדאי להשקיע בכך, מאחר שהיחסים עם ספק איכותי יהיו טובים וארוכי טווח.

נגישות