למה כדאי לעשות ביטוח לעסק?

כידוע לכל עסק, על מנת להצליח אין מקום לטעויות, ובטח שלא לטעויות שעשויות לעלות עשרות אלפי שקלים. מכאן שאם מבקשים לנהל את העסק בצורה אחראית, ואם רוצים מראש להיות רגועים לקראת שלל צרות ותקלות עסקיות, הרי שבהחלט מוטב לעשות ביטוח ייעודי. מכאן שהשאלה היחידה שיש לשאול היא לא האם לעשות ביטוח, אלא מה רצוי שהביטוח יכלול. רלוונטי עבורכם? מוזמנים להשלים פערים באמצעות המידע הבא!

מה ביטוח לעסק יודע להציע?

אם עדיין אינכם מבוטחים, אם מתלבטים לגבי הצורך בביטוח, או אם חושבים לבטח את העסק רק בשלב מאוחר יותר, מומלץ להיות מודעים לכמה עובדות פשוטות: לא מעט תאונות אינן תלויות בכם, אך כן עשויות להפיל את העסק בצורה טוטאלית. לאור כל זאת ראוי להפנים שביטוח לעסק מכסה לא רק נזק שנגרם לעובדים או ללקוחות, ולא רק נזק שנגרם לבית העסק בשל שריפה, אלא בין היתר ביטוח לעסק יודע להיות הרבה יותר רחב ומדויק צורך. כך למשל ביטוח לעסק יכול לכסות הפסד הכנסות, פגיעה כלכלית בגין גניבת מידע וכדומה. עוד ראוי לדעת שניתן למצוא מגוון התאמות. התאמות כגון ביטוח ייעודי לחנות, ביטוח ייעודי למשרד וביטוח ייעודי עבור עבודה קבלנית. מעבר לכך, קיימים תתי ביטוחים משלימים, כגון ביטוח עבור ציוד אלקטרוני, ביטוח חבות מעבידים, ביטוח פריצה, ביטוח שריפה, ביטוח צד ג' ועוד.

גם עבור עסק של אדם אחד

לא מעט אנשים מתחזקים עסק של אדם אחד. במקרה זה רבים לא רואים צורך לעשות ביטוח, אם כיוון שהעיסוק אינו מסוכן ואם כיוון שהם עובדים באופן מתון, כך שלתפיסתם הכנסה נמוכה אינה יכולה להוביל למפלה כלכלית. פה ראוי לחדד מדוע מדובר בתפיסה מוטעית. יש לקחת בחשבון שפציעה קטנה עשויה למוטט את כל העסק, ויש להתחיל להבין עד כמה אובדן כושר עבודה, פגיעה מונוטונית, נזק ללקוח, או נזק לצד שלישי אלו איומים מוחשיים. מכאן ממש כפי שעסק גדול נדרש לעשות ביטוח לעסק, כך גם עסק קטן, אם כי כמובן שנדרשות התאמות – אם מבחינת עלות ואם מבחינת היקף וסוג הכיסויים.

 

 

מתקדמים לעבר הביטוח המתאים ביותר

כפי שניתן להתחיל להבין, ניתן לבטח את העסק בלא מעט דרכים. כיצד אם כן בוחרים בסעיפים שרלוונטיים עבור בית העסק שלכם? פה המקום להציף מספר שאלות. יש לבחון אם יש צורך לבטח את המבנה (ייתכן שהמבנה השכור כבר מבוטח). יש לבחון האם יש תכולה יקרת ערך שמצדיקה ביטוח. יש לבחון האם יש סיכוי סביר שהלקוחות יתבעו בשל נזק כזה או אחר. יש לבחון האם העובדים עשויים להיפגע במהלך העבודה. יש לבחון האם הגיוני שתיפגעו ממתקפת סייבר. יש לבחון האם הסכום היומי שמרוויחים מצדיק ביטוח אובדן הכנסה וכדומה. עתה לאחר שיודעים מהם הצרכים הרלוונטיים, יש לפנות אל מספר חברות ביטוח ולערוך השוואה, אך אם מבקשים לדלג על שלב מעיק שכזה, טוב לדעת שכל שצריך לעשות זה פשוט לפנות אל ביטוח בטאץ', ולאפשר לו לסגור עבורכם את הפינה. ביטוח בטאץ' כבר יערוך השוואה מושכלת וממוקדת צורך, וכל זאת באמצעות פנייה מקוונת.

הוצאה חשובה!

לסיכום נציין שממש כפי שלא נחלום לוותר על הביטוח של קופת החולים, וממש כפי שלא ניכנס לים סוער מבלי לדעת שיש ברקע מציל, כך לא ננהל עסק ללא ביטוח מתאים. אז נכון שמדובר בעוד הוצאה, אך מדובר בהוצאה שבין רגע עשויה להצדיק את עצמה. מכאן שבין אם אתם עסק קטן או גדול, יש להתחיל להפנים שעל ביטוח לעסק לא מוותרים.

נגישות