תמיד עם הפנים קדימה: עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי פועלת רבות לקידום הנוער בסיכון בארץ

עמותת אחינועם נוסדה בשנת 2018 ומאז נחשבת לאחת מהעמותות החשובות ביותר שפועלות במדינת ישראל, וזאת בשל ההתמקדות של העמותה בטיפול וקידום של בני נוער בסיכון. למעשה, העמותה חרטה על דגלה לאתר את בני ובנות הנוער שאינם מוכרים על ידי רשויות הרווחה ולספק להם הזדמנות לבצע שינוי מסלול, כל זאת בסיוע של תמיכה מלאה המתבצעת הן באמצעות מערך של מתנדבים והן באמצעות מלגות כלכליות. אם עדיין לא שמעתם על העמותה שאותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי – עכשיו זה הזמן.

קידום נוער בסיכון בארץ – כל מה שצריך לדעת אודות הפעילות של עמותת אחינועם

את עמותת אחינועם הקימו האחים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי מתוך חובה מוסרית וערכית לסייע לבני ובנות נוער המוגדרים בסיכון, וזאת מתוך מטרה לאפשר להם להגשים את השאיפות המקצועיות באופן מלא ותוך שימת דגש על התגברות של חסמים ואתגרים. בשביל להגשים את המטרה הזו, החלו בעמותה לקדם תוכנית מהפכנית המתבצעת החל מגיל 16 ועוד בזמן היותם תלמידי תיכון, מתוך הבנה כי ליווי המתבצע בגילאים צעירים הוא המפתח ליצירה של מערכת תמיכה שתגיע לידי ביטוי בהורדת אחוז הנשירה מהתיכון, אך גם לטובת השתלבות במסגרות כמו המסגרת הצבאית כמו גם האקדמית.

ברבות השנים הצליחה העמותה לאתר ולסייע לאלפי בני נוער שהצליחו בהמשך גם להגיע לתפקידים בכירים בשוק התעסוקה, כל זאת כחלק מיצירה של תוכנית מלגות וכן תמיכה מלאה מצד המתנדבים.

 

 

פעילות ענפה שמתרחשת בכל רחבי הארץ

את עמותת אחינועם הקימו האחים כחלק מרצון עז לסייע ולצמצם את הפערים בחברה הישראלית, בוודאי בכל מה שקשור בבני ובנות נוער המוגדרים כנוער בסיכון. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי מקדמים את התוכניות בדמות חלוקת מלגות, ליווי ארוך טווח וכן הגברת המוטיבציה להשתלבות במסגרת הצבאית באמצעות מערך של מתנדבים אשר פועל בכל רחבי הארץ, בהתנדבות מלאה ובשיתוף פעולה מלאה מצד הרשויות.

עדות להצלחה של התוכניות הללו ניתן למצוא בתגובות מצוינות של גורמי החינוך והרווחה אשר רואים ערך ממשי בפעילות של העמותה, בייחוד לאחר מגפת הקורונה.

השמיים הם הגבול

בשביל מייסדי העמותה, השמיים הם הגבול מבחינת היכולת להגשים ולהצליח, וזאת למרות נסיבות החיים. רפי אדרעי ביחד עם איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בדור העתיד של מדינת ישראל כחלק מהותי מההצלחה של המדינה, ועל כן מקדישים את מיטב זמנם לטובת קידום נוער בסיכון כאן בישראל, ואכן ניתן להבחין כי בעקבות הפעילות הצליחו אלפי בני נוער לשנות את המחשבה ולהבין כי באמצעות הליווי הנכון כמו גם המעטפת אותה הם מקבלים, השמיים הם הגבול מבחינת היכולת האישית, המקצועית והחברתית. דווקא מתוך המקומות הנמוכים ביותר אפשר לצמוח, כפי שמוכיחים הבוגרים והבוגרות של העמותה שחרטה על דגלה את שווין ההזדמנויות וכן צמצום פערים בחברה הישראלית.

לסיכום

עמותת אחינועם פועלת מזה שנים למען נוער בסיכון. עם נחישות, התמדה, מוטיבציה וכן יצירה של מערך אפקטיבי המתנהל באמצעות מתנדבים כמו גם גורמי החינוך והרווחה, אין ספק כי מדובר בעמותה שמצליחה להוביל את דגל הרווחה והחינוך במדינת ישראל, כל זאת בהצלחה יתרה. בעתיד מתכננת העמותה להרחיב את הפעילות ואף לפעול בנתיבים נוספים למען הגשמת המטרה, כחלק מהבנה כי קידום וליווי אישי הוא המפתח לניפוץ תקרת הזכוכית השמורה ללא מעט בני ובנות נוער כאן בישראל.

נגישות