קשה לכם להתרכז בעבודה? אל תמהרו לקחת ריטלין

קשיי ריכוז הם חלק מבעיה כלל עולמית שאותה חווים רבים מהעובדים בעולם, כולל כאן בישראל. שעות עבודה מרובות בשילוב של ניסיונות לשלב ניהול של חיי משפחה וזוגיות גובים מחיר, כאשר לא פעם עובדים מוצאים את עצמם עם עייפות וחוסר ריכוז שמשפיע על היכולת להשלים את המשימות בזמן, כמו גם לבצע את העבודה באופן הטוב והמקצועי ביותר. אם גם אתם מרגישים שחוקים ולא מרוכזים, זה הזמן להבין מדוע ריטלין הוא לאו דווקא הפתרון המתאים לפתרון הסוגייה שמטרידה רבים מציבור העובדים – עצמאים ושכירים כאחד.

מתקשים להתרכז? ריטלין הוא לא הפתרון הוודאי בשבילכם

בשנים האחרונות אנו עדים למגמה שבמסגרתה יותר ויותר בני נוער כמו גם מבוגרים נחשפים ומדברים בפתיחות על תופעות הלוואי הנלוות לתרופת הריטלין. מדובר בתרופה המיועדת לטיפול בקשיי ריכוז, והיא נמצאה כבעל השפעה משמעותית על היכולת לשמור על ריכוז לאורך זמן – בשל המרצת המוליכים במוח אשר מעלים את רמת הדופין מואצת יחד עם זאת, לנטילה של ריטלין יש תופעות לוואי רבות הכוללות בין היתר חוסר תאבון, בחילות, קשיי שינה וכן חשק מיני ירוד. על כן, אם אתם מתקשים להתרכז וחושבים כי הפתרון הטוב ביותר הוא ריטלין, וודאי תשמחו לשמוע כי ניתן ואף רצוי לבחון תרופה טבעית לטיפול בבעיה קשב וריכוז, כל זאת ללא תופעות לוואי ועם שימת דגש על יצירה של תמהיל המאפשר לשמור על הריכוז, מבלי לחוות תופעות לוואי קשות.

 

תרופות טבעיות לקשב וריכוז – כל מה שצריך לדעת

השיטות הטבעיות לטיפול בבעיות של קשב וריכוז הן בעלות יתרונות רבים, בייחוד בכל הקשור להתמודדות עם תופעות לוואי הנלוות לנטילה של ריטלין. יותר ויותר עובדים מבינים כי ניתן ואף רצוי ליטול את התרופות הטבעיות, כחלק ממנגנון המאפשר לשמור על רמות ריכוז גבוהות לאורך כל שעות היום, באופן טבעי לחלוטין. מהן התרופות בהן ניתן להיעזר לטובת התמודדות עם אתגרים של הפרעות קשב וריכוז? להלן סקירה מיוחדת:

צמחי מרפא:

לבנדר, מרווה, בקופה, רוזמרין רפואי ורודיולה הם צמחים בעלי תכונות ממריצות אשר משפרות באופן ניכר את היכולת לשמור על ריכוז, בייחוד בשל ההשפעה שלהן על מערכת העצבים וכן תהליכים מוחיים. למעשה, שימוש בתמציות של צמחי מרפא הוא חלק בלתי נפרד מתרבויות עתיקות באסיה, כאשר היום הנגישות של הציבור כאן בישראל לאותם צמחים עלתה באופן משמעותי, לא מעט בזכות פתיחה של חנויות טבע המתמחות בהתאמה מדויקת של תמציות טבעיות אשר יכולות לסייע לטובת התמודדות עם הפרעות קשב וריכוז, בקרב בני נוער, מבוגרים וילדים.

תוספי תזונה:

לתזונה שלכם יש השפעה משמעותית על היכולת לשמור על הריכוז לאורך זמן. שימוש בתוספי תזונה ייעודים יכול בהחלט לתת את המענה לטובת ספיגה של מינרלים כמו גם ויטמינים המעודדים את הפעילות המוחית ובכך מאפשרים לשמור על ריכוז, לאורך זמן. יחד עם זאת, חשוב לציין כי שוק תוספי התזונה הוא שוק פרוץ שבו עוסקים לא מעט חובבים, ועל כן כאשר מבצעים רכישה של תוסף תזונה ייעודי להתמודדות עם הפרעות קשב וריכוז צריך לבחון היטב את הרכיבים וכן את הזהות של החברה ממנה אתם מבצעים את הרכישה, כל זאת מתוך מטרה ליצור תמהיל אפקטיבי שיוביל הן לטובת התגברות על חוסרים תזונתיים והן לטובת התמודדות עם קשיי ריכוז.

לסיכום

התמודדות עם קשיי ריכוז משפיעה לא רק על היכולת להתמקד ולסיים משימות אלא גם ליצור תמהיל עבודה פרודוקטיבי. לפני שאתם ממהרים לגשת לרופא לטובת קבלת מרשם לריטלין, מומלץ ואף רצוי לבחון את האפשרויות הטבעיות, כל זאת מתוך מטרה להימנע מתופעות הלוואי קשות הנלוות לנטילה של תרופת הריטלין.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

נגישות